  • PLA10AN1821R7R2B
PLA10AN1821R7R2B
advertisement
Manufacturer No:
PLA10AN1821R7R2B
HK JDW NO:
535-PLA10AN1821R7R2B
Datasheet:
PLA10AN1821R7R2B
Description:
Common Mode Chokes Dual 1.8mH 1.7A Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
PLA10AN1821R7R2B
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 1.8 MILLI HENRY; STANDARD WINDING TYPE
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    16mm
  • Inductance
    1.8 mH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Current
    1.7A
  • Max DC Current
    1.7A
  • DC Current
    1.7A
  • Number of Lines
    2
  • Rated Voltage
    300V
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm