  • PLA10AN3021R3R2B
PLA10AN3021R3R2B
advertisement
Manufacturer No:
PLA10AN3021R3R2B
HK JDW NO:
535-PLA10AN3021R3R2B
Datasheet:
PLA10AN3021R3R2B
Description:
Common Mode Filters / Chokes 3000uH 1.3A
Step5Bar-code shipping tag
PLA10AN3021R3R2B
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    Vertical, 4 PC Pin
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
    Radial
  • Resistance
    260mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 3 MILLI HENRY; STANDARD WINDING TYPE
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    16mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    13mm
  • Physical Dimension
    L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Inductance
    3 mH
  • Current
    1.3A
  • Max DC Current
    1.3A
  • DC Current
    1.3A
  • RMS Current (Irms)
    1.3A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    260mOhm
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm