  • PLA300F-5-U
PLA300F-5-U
advertisement
Manufacturer No:
PLA300F-5-U
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PLA300F-5-U
Package:
Datasheet:
PLA300F-5-U
Description:
Switching Power Supplies 300W 5V 1.5-3.1A LowInput VoltageStop
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLA300F-5-U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2017
  • Series
    PLA (300W)
  • Size / Dimension
    7.48Lx4.02W x 1.61 H 190.0mmx102.1mmx40.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    250W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    50A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    41mm