  • PLA50F-24
PLA50F-24
advertisement
Manufacturer No:
PLA50F-24
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PLA50F-24
Package:
Datasheet:
PLA50F-24
Description:
Power Supply; AC-DC; 24V@2.2A; 115-264V In; Enclosed; Pnl Mnt; Embedded; PFC; PLA Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLA50F-24
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PLA50F-24.
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    84%
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    52.8W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    2.2A
  • Minimum Load Required
    No
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    80mm
  • Length
    99mm
  • Width
    38mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2014
  • Series
    PLA (50W)