  • PLA600F-36
PLA600F-36
advertisement
Manufacturer No:
PLA600F-36
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PLA600F-36
Package:
Datasheet:
PLA600F-36
Description:
Power Supply;AC-DC;36V;16.7A;115-264V In;Enclosed;Panel Mnt;PFC;601W;PLA Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLA600F-36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    326.586506g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2014
  • Series
    PLA (600W)
  • Size / Dimension
    8.46Lx4.72W x 2.40 H 214.9mmx119.9mmx61.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    601.2W
  • Depth
    120mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    36V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    16.7A
  • Output Power
    601.2W
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Current - Output 1
    16.7A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    61mm