  • PLDA60-1250-277A
PLDA60-1250-277A
advertisement
Manufacturer No:
PLDA60-1250-277A
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PLDA60-1250-277A
Package:
Datasheet:
PLDA60-1250-277A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLDA60-1250-277A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.168lbs 530g
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    PLDA60 (60W)
  • Size / Dimension
    10.32Lx1.58W x 0.99 H 262.0mmx40.0mmx25.2mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    60W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, PSE, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Voltage - Output
    9V~48V