  • PLDS60-A-277DB
PLDS60-A-277DB
advertisement
Manufacturer No:
PLDS60-A-277DB
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PLDS60-A-277DB
Package:
Datasheet:
PLDS60-A-277DB
Description:
PLDS60-A-277DB datasheet pdf and LED Drivers product details from CUI Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
PLDS60-A-277DB
    Select All
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    DALI
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP65
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.0lbs 454g
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    PLDS60 (60W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    6.89Lx1.58W x 1.10 H 175.0mmx40.0mmx28.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Output
    6.5V~12V