advertisement
Manufacturer No:
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 18-24V 4A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -30°C~50°C
  • Series
    PLN-100 (100W)
  • Size / Dimension
    7.87Lx2.78W x 1.38 H 200.0mmx70.5mmx35.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Voltage - Rated
    370V
  • Depth
    70.5mm
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, PSE, TUV
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    295VAC
  • Max Output Current
    4A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Output Current
    4A
  • Output Power
    96W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output
    18V~24V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Current - Output 1
    4A
  • Max Output Power
    96W
  • Max Input Current
    1.1A
  • Nominal Output Voltage
    24V
  • Height
    35mm