  • PLT0603Z3520LBTS
PLT0603Z3520LBTS
advertisement
Manufacturer No:
PLT0603Z3520LBTS
HK JDW NO:
881-PLT0603Z3520LBTS
Datasheet:
PLT0603Z3520LBTS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 352Ohm, 0.15W, ±0.01%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
PLT0603Z3520LBTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    352Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.15W
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.51mm