  • PLY17BN9612R0A2B
PLY17BN9612R0A2B
advertisement
Manufacturer No:
PLY17BN9612R0A2B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PLY17BN9612R0A2B
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
PLY17BN9612R0A2B
Description:
Common Mode Chokes Dual 960uH 2A Thru-Hole Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLY17BN9612R0A2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PLY17
  • Size / Dimension
    0.965Lx0.886W 24.50mmx22.50mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Packing Method
    BOX
  • Depth
    23mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Inductance
    960 μH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Current
    2A
  • Max DC Current
    2A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    2A
  • Number of Lines
    2
  • Rated Voltage
    300V
  • Height
    13.0048mm