  • PM0805G-4R7J
PM0805G-4R7J
advertisement
Manufacturer No:
PM0805G-4R7J
HK JDW NO:
103-PM0805G-4R7J
Datasheet:
PM0805G-4R7J
Step5Bar-code shipping tag
PM0805G-4R7J
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    PM0805G
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Monolithic
  • Current Rating
    30mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    45 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.049 1.25mm