  • PM1008-33NM
PM1008-33NM
advertisement
Manufacturer No:
PM1008-33NM
HK JDW NO:
103-PM1008-33NM
Datasheet:
PM1008-33NM
Step5Bar-code shipping tag
PM1008-33NM
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM1008
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Q @ Freq
    60 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Q Factor
    60
  • Case/Size Code
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm