  • PM105SB-390L
PM105SB-390L
advertisement
Manufacturer No:
PM105SB-390L
HK JDW NO:
103-PM105SB-390L
Datasheet:
PM105SB-390L
Step5Bar-code shipping tag
PM105SB-390L
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Series
    PM105SB
  • Tolerance
    15%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    39 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • Max DC Current
    1.1A
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    31
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    120mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    39 µH
  • Diameter
    9.9mm
  • Height
    4.5mm