  • PM125SH-221M-RC
PM125SH-221M-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM125SH-221M-RC
HK JDW NO:
103-PM125SH-221M-RC
Datasheet:
PM125SH-221M-RC
Description:
FIXED IND 220UH 1.38A 380MOHM SM
Step5Bar-code shipping tag
PM125SH-221M-RC
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    380mOhm Max
  • Max DC Current
    1.38A
  • Frequency - Self Resonant
    4.2MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    22 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.3A
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm