  • PM1812-2R2J
PM1812-2R2J
advertisement
Manufacturer No:
PM1812-2R2J
HK JDW NO:
103-PM1812-2R2J
Datasheet:
PM1812-2R2J
Step5Bar-code shipping tag
PM1812-2R2J
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Molded Chip
  • Current Rating
    380mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    380mA
  • Frequency - Self Resonant
    55MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm