  • PM20-330K
PM20-330K
advertisement
Manufacturer No:
PM20-330K
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PM20-330K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
PM20-330K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM20-330K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • Series
    PM20
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    70mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.6Ohm Max
  • Max DC Current
    70mA
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 2.52MHz
  • Q Factor
    30
  • Height Seated (Max)
    0.087 2.20mm