  • PM2110-3R9M-RC
PM2110-3R9M-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM2110-3R9M-RC
HK JDW NO:
103-PM2110-3R9M-RC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM2110-3R9M-RC
Description:
FIXED IND 3.9UH 15.1A 4 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
PM2110-3R9M-RC
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    PM2110
  • Size / Dimension
    1.201Lx1.000W 30.50mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Type
    Toroidal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    25.4mm
  • Current Rating
    15.1A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4mOhm Max
  • Max DC Current
    15.1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    15.1A
  • Height
    14.48mm
  • Height Seated (Max)
    0.570 14.48mm