  • PM2110-681K-RC
PM2110-681K-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM2110-681K-RC
HK JDW NO:
103-PM2110-681K-RC
Datasheet:
PM2110-681K-RC
Description:
FIXED IND 680UH 2.1A 202MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
PM2110-681K-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.201Lx1.000W 30.50mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    25.4mm
  • Current Rating
    2.1A
  • Inductance
    680μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    202mOhm Max
  • Max DC Current
    2.1A
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Height
    13.72mm
  • Height Seated (Max)
    0.540 13.72mm