  • PM2110-6R8M
PM2110-6R8M
advertisement
Manufacturer No:
PM2110-6R8M
HK JDW NO:
103-PM2110-6R8M
Datasheet:
PM2110-6R8M
Step5Bar-code shipping tag
PM2110-6R8M
  • Terminal Shape
    NO LEAD
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.201Lx1.000W 30.50mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Toroidal
  • Resistance
    5mOhm
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    13.1A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    5mOhm Max
  • Max DC Current
    13.1A
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Height
    14.48mm
  • Height Seated (Max)
    0.570 14.48mm