  • PM3RDW12.0
PM3RDW12.0
advertisement
Manufacturer No:
PM3RDW12.0
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-PM3RDW12.0
Description:
PNL MNT RED 20MA W/WIRE 12"
Step5Bar-code shipping tag
PM3RDW12.0
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    PM3
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Color
    Red
  • Termination Style
    Wire Leads - 12 (304.80mm)
  • Operating Supply Voltage
    2.1V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.16 (4.06mm)
  • Voltage
    2.1V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    40°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Forward Voltage
    1.7V