  • PM42S-1R0
PM42S-1R0
advertisement
Manufacturer No:
PM42S-1R0
HK JDW NO:
103-PM42S-1R0
Datasheet:
PM42S-1R0
Step5Bar-code shipping tag
PM42S-1R0
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Series
    PM42S
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.7mm
  • Current Rating
    1.72A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    45mOhm Max
  • Max DC Current
    2.7A
  • Case/Size Code
    1919
  • DC Current
    1.72A
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm