  • PM43-180M
PM43-180M
advertisement
Manufacturer No:
PM43-180M
HK JDW NO:
103-PM43-180M
Datasheet:
PM43-180M
Step5Bar-code shipping tag
PM43-180M
    ONE SURFACE
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2006
  • Series
    PM43
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Bobbin Core
  • Current Rating
    740mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    338mOhm
  • Max DC Current
    840mA
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
  • Case/Size Code
  • Diameter
    4.5mm
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm