  • PM4341.122NLT
PM4341.122NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM4341.122NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PM4341.122NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM4341.122NLT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM4341.122NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM4341.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.299Lx0.272W 7.60mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    12mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    20A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm