  • PM4342.271NLT
PM4342.271NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM4342.271NLT
HK JDW NO:
664-PM4342.271NLT
Datasheet:
PM4342.271NLT
Step5Bar-code shipping tag
PM4342.271NLT
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PM4342.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.406W 11.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Current Rating (Amps)
    33A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    270nH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    60A
  • Rated Current-Max
    33A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm