  • PM4546.153NLT
PM4546.153NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM4546.153NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PM4546.153NLT
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
PM4546.153NLT
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM4546.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    1.05A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    15μH
  • DC Resistance (DCR)
    610mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm