  • PM4HA-H-DC12VW
PM4HA-H-DC12VW
advertisement
Manufacturer No:
PM4HA-H-DC12VW
HK JDW NO:
590-PM4HA-H-DC12VW
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 500HRS 5A 250V
Step5Bar-code shipping tag
PM4HA-H-DC12VW
  • Mount
    Panel, Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    11
  • Published
    2006
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    12VDC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Number of Contacts
    11
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    5A
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC
  • Coil Voltage (DC)
    12V
  • Delay Time
    0.1 Sec ~ 500 Hrs
  • Timing Adjustment Method
    Hand Dial
  • Timing Initiate Method
    Input Voltage, Trigger Signal
  • Height
    48mm
  • Width
    48mm