  • PM4HW-H-AC240V
PM4HW-H-AC240V
advertisement
Manufacturer No:
PM4HW-H-AC240V
HK JDW NO:
590-PM4HW-H-AC240V
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 500HRS 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM4HW-H-AC240V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Plug-In, Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2006
  • Series
    PM4H-W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    Repeat Cycle, Twin Timer
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Max Supply Voltage
    240V
  • Max Current Rating
    5A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC
  • Coil Voltage (AC)
    240V