  • PM5022H-R78M
PM5022H-R78M
advertisement
Manufacturer No:
PM5022H-R78M
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-PM5022H-R78M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM5022H-R78M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Series
    PM5022H
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Bobbin Core
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    78 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    30A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    8864
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.6mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.78 µH
  • Height
    7mm
  • Length
    22mm
  • Width
    15mm