  • PM74SB-100M-B-RC
PM74SB-100M-B-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM74SB-100M-B-RC
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-PM74SB-100M-B-RC
Package:
Datasheet:
PM74SB-100M-B-RC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PM74SB-100M-B-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10 μH
  • Max DC Current
    1.65A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    75mOhm
  • Height
    4.5mm
  • Length
    7.8mm
  • Width
    7mm