  • PMA60F-15-N
PMA60F-15-N
advertisement
Manufacturer No:
PMA60F-15-N
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-PMA60F-15-N
Package:
Datasheet:
PMA60F-15-N
Description:
Quantity:
In Stock : 1017
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMA60F-15-N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Series
    PMA (60W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    5.31Lx1.26W x 3.23 H 134.9mmx32.0mmx82.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    60W
  • Current - Output 1
    4A
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    82mm