  • PML-24V150W1AA
PML-24V150W1AA
advertisement
Manufacturer No:
PML-24V150W1AA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PML-24V150W1AA
Package:
Datasheet:
PML-24V150W1AA
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PML-24V150W1AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    PML (156W)
  • Size / Dimension
    7.01Lx3.82W x 1.50 H 178.0mmx97.0mmx38.0mm
  • Feature
    Adjustable Output
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, CCC, cURus, TUV
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    6.5A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    6.5A
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC
  • Height
    38.1mm
  • Length
    178.054mm
  • Width
    97.028mm