  • PMMK150S-48U
PMMK150S-48U
advertisement
Manufacturer No:
PMMK150S-48U
Manufacturer:
Astrodyne TDI
HK JDW NO:
16039-PMMK150S-48U
Package:
Datasheet:
PMMK150S-48U
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 3.2A 150W 6-Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMMK150S-48U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    544
  • Tolerance
    ±1(Typ)
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    U Frame
  • Pin Count
    6
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    1%
  • Load Regulation
    1%