  • PMR-4V320WCAA
PMR-4V320WCAA
advertisement
Manufacturer No:
PMR-4V320WCAA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PMR-4V320WCAA
Package:
Datasheet:
PMR-4V320WCAA
Description:
Quantity:
In Stock : 9330
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMR-4V320WCAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    760.220812g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    PMR (252W)
  • Size / Dimension
    8.46Lx4.53W x 1.18 H 215.0mmx115.0mmx30.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    320W
  • Max Power Dissipation
    320W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, TUVgs
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    60A
  • Voltage - Output 1
    4.2V
  • Current - Output (Max)
    60A
  • Voltage - Input
    88V~264VAC
  • Current - Output 1
    60A
  • Height
    30mm
  • Length
    215mm
  • Width
    115mm