  • PMT-24V50W2BA
PMT-24V50W2BA
advertisement
Manufacturer No:
PMT-24V50W2BA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-PMT-24V50W2BA
Package:
Datasheet:
PMT-24V50W2BA
Description:
Quantity:
In Stock : 31
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PMT-24V50W2BA
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    PMT2 (50W)
  • Size / Dimension
    3.90Lx3.23W x 1.18 H 99.0mmx82.0mmx30.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    53W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cTUVus, TUV
  • Efficiency
    88.3%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    2.2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC