  • PMT200EN,135
PMT200EN,135
advertisement
Manufacturer No:
PMT200EN,135
HK JDW NO:
699-PMT200EN,135
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
PMT200EN,135
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 235mOhm @ 1.5A, 10V ±20V 475pF @ 80V 10nC @ 10V 100V TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 16000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PMT200EN,135
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Supplier Device Package
    SOT-223
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    800mW Ta 8.3W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    235mOhm @ 1.5A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    475pF @ 80V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    1.8A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    10nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V