  • PN10-10SLF-L
PN10-10SLF-L
advertisement
Manufacturer No:
PN10-10SLF-L
HK JDW NO:
583-PN10-10SLF-L
Package:
Datasheet:
PN10-10SLF-L
Step5Bar-code shipping tag
PN10-10SLF-L
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Published
    2001
  • Feature
    Serrated Termination
  • Part Status
    Obsolete
  • Depth
    8.38mm
  • Wire Gauge (Max)
    12 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.225 (5.72mm)
  • Terminal Type
    Spring, Snap
  • Stud/Tab Size
    10 Stud
  • Terminal Gender
    FEMALE
  • Tongue Inside Opening
    0.190 (4.83mm)
  • Length
    23.368mm
  • Width
    8.38mm
  • Length - Overall
    0.920 23.37mm
  • Width - Outer Edges
    0.330 8.38mm