  • PN10-14RX-L
PN10-14RX-L
advertisement
Manufacturer No:
PN10-14RX-L
HK JDW NO:
583-PN10-14RX-L
Step5Bar-code shipping tag
PN10-14RX-L
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    145.149558g
  • Published
    2011
  • Feature
    Serrated Termination
  • Part Status
    Active
  • Depth
    13.21mm
  • Wire Gauge (Max)
    12 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.265 (6.73mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    1/4 Stud
  • Length
    32.26mm
  • Width
    13.2mm
  • Thickness
    0.040 1.02mm
  • Length - Overall
    1.270 32.26mm
  • Width - Outer Edges
    0.520 13.21mm