  • PN14-6FF-3K
PN14-6FF-3K
advertisement
Manufacturer No:
PN14-6FF-3K
HK JDW NO:
583-PN14-6FF-3K
Quantity:
In Stock : 13286
Step5Bar-code shipping tag
PN14-6FF-3K
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Feature
    Serrated Termination
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.162 (2.03mm ~ 4.11mm)
  • Terminal Type
    Flanged
  • Stud/Tab Size
    6 Stud
  • Terminal Gender
    FEMALE
  • Tongue Inside Opening
    0.150 (3.81mm)
  • Length
    20.32mm
  • Length - Overall
    0.800 20.32mm
  • Width - Outer Edges
    0.280 7.11mm