  • PNF14-10LF-C
PNF14-10LF-C
advertisement
Manufacturer No:
PNF14-10LF-C
HK JDW NO:
583-PNF14-10LF-C
Package:
Datasheet:
PNF14-10LF-C
Description:
Quantity:
In Stock : 2060
Step5Bar-code shipping tag
PNF14-10LF-C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Depth
    8.38mm
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.162 (4.11mm)
  • Terminal Type
    Spring, Snap
  • Stud/Tab Size
    10 Stud
  • Terminal Gender
    FEMALE
  • Tongue Inside Opening
    0.190 (4.83mm)
  • Length
    23.622mm
  • Width
    8.38mm
  • Length - Overall
    0.930 23.62mm
  • Width - Outer Edges
    0.330 8.38mm