  • PNF18-6R-C
PNF18-6R-C
advertisement
Manufacturer No:
PNF18-6R-C
HK JDW NO:
583-PNF18-6R-C
Package:
Datasheet:
PNF18-6R-C
Description:
Quantity:
In Stock : 1720
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PNF18-6R-C
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    90.718474g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Feature
    Serrated Termination
  • Depth
    6.35mm
  • Wire Gauge (Max)
    18 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.136 (2.03mm ~ 3.45mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    6 Stud
  • Terminal Gender
    FEMALE
  • Length
    19.558mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.770 19.56mm
  • Width - Outer Edges
    0.250 6.35mm