  • POE-48I-CI-EU
POE-48I-CI-EU
advertisement
Manufacturer No:
POE-48I-CI-EU
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-POE-48I-CI-EU
Description:
POE INJECTOR 24W 48V DESKTOP
Step5Bar-code shipping tag
POE-48I-CI-EU
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    0.324lb 146.96g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    3.25Lx3.00W x 1.50 H 82.6mmx76.2mmx38.1mm
  • Feature
    OCP, SCP
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Midspan Injector
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Approval Agency
    CE, EN
  • Efficiency
    70%
  • Note
    AC Power Cord Included
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    48V
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    24W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    38.1mm
  • Length
    82.55mm
  • Width
    76.2mm