  • POE16R-560L6
POE16R-560L6
advertisement
Manufacturer No:
POE16R-560L6
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE16R-560L6
Package:
Datasheet:
POE16R-560L6
Description:
POE INJECTOR WALL MOUNT 56V
Step5Bar-code shipping tag
POE16R-560L6
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Mounting Type
    Wall Mount
  • Weight
    0.209lb 94.8g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    POE16R
  • Size / Dimension
    3.39Lx1.98W x 1.31 H 86.0mmx50.2mmx33.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Passive Injector
  • Approval Agency
    CE, C-Tick, cULus, SAA
  • Efficiency
    Level VI
  • Note
    AC Power Clips Sold Separately
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    286mA
  • Voltage - Output
    56V
  • Data Rate
    10/100 Mbps
  • Input Connector
    RJ45 (Data)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    16W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    33.274mm