  • POE60U-1BTE-R
POE60U-1BTE-R
advertisement
Manufacturer No:
POE60U-1BTE-R
HK JDW NO:
624-POE60U-1BTE-R
Package:
Datasheet:
POE60U-1BTE-R
Description:
IEEE802.3BT - POE DESKTOP C14 GI
Step5Bar-code shipping tag
POE60U-1BTE-R
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Series
    POE60U
  • Size / Dimension
    5.51Lx2.56W x 1.42 H 140.0mmx65.0mmx36.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output
    1.07A
  • Voltage - Output
    56V
  • Input Connector
    IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
  • Power (Watts) - Per Port
    60W