  • POE75U-1UP-N
POE75U-1UP-N
advertisement
Manufacturer No:
POE75U-1UP-N
HK JDW NO:
624-POE75U-1UP-N
Description:
POE INJECTOR 75W 56V DESKTOP
Step5Bar-code shipping tag
POE75U-1UP-N
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    POE75x
  • Size / Dimension
    6.53Lx3.15W x 2.02 H 166.0mmx80.0mmx51.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    80%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output
    670mA
  • Voltage - Output
    56V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Power (Watts) - Per Port
    75W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    51.308mm