  • POE806U-24AT
POE806U-24AT
advertisement
Manufacturer No:
POE806U-24AT
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE806U-24AT
Description:
POE INJECTOR 33.6W 56V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POE806U-24AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    33.6W
  • Compliance
    IEEE802.3at
  • Height
    44.45mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Weight
    8.5lbs 3.9kg
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2011
  • Series
    POE806U
  • Size / Dimension
    17.24Lx8.98W x 1.75 H 438.0mmx228.0mmx44.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Midspan Injector
  • Power Rating
    806W
  • Depth
    44.5mm
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    75%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    24
  • Current - Output
    600mA
  • Voltage - Output
    56V