  • POE90U-560-2-R
POE90U-560-2-R
advertisement
Manufacturer No:
POE90U-560-2-R
HK JDW NO:
624-POE90U-560-2-R
Package:
Datasheet:
POE90U-560-2-R
Description:
PASSIVE POE ADAPTER C14 2.5 GIGA
Step5Bar-code shipping tag
POE90U-560-2-R
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    POE90U
  • Size / Dimension
    6.54Lx3.15W x 1.72 H 166.0mmx80.0mmx43.6mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output
    1.6A
  • Voltage - Output
    56V
  • Input Connector
    IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
  • Power (Watts) - Per Port
    90W