  • POEA30U-560-2-R
POEA30U-560-2-R
advertisement
Manufacturer No:
POEA30U-560-2-R
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POEA30U-560-2-R
Package:
Datasheet:
POEA30U-560-2-R
Description:
PASSIVE POE ADAPTER C14 2.5 GIGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POEA30U-560-2-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Desktop
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Series
    POEA30U
  • Size / Dimension
    4.96Lx1.79W x 1.18 H 126.0mmx45.5mmx30.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Passive Injector
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    536mA
  • Voltage - Output
    56V
  • Input Connector
    IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    30W