  • PP21-1-20.0A-OB-S
PP21-1-20.0A-OB-S
advertisement
Manufacturer No:
PP21-1-20.0A-OB-S
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-PP21-1-20.0A-OB-S
Package:
Datasheet:
PP21-1-20.0A-OB-S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PP21-1-20.0A-OB-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SNAPAK®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Current Rating
    20A
  • Voltage - Rated AC
    250V