  • PQ033ENA1ZZH
PQ033ENA1ZZH
advertisement
Manufacturer No:
PQ033ENA1ZZH
HK JDW NO:
733-PQ033ENA1ZZH
Package:
TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Quantity:
In Stock : 8839
Step5Bar-code shipping tag
PQ033ENA1ZZH
  • Package / Case
    TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
  • Number of Pins
    63
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Current - Output
    1A
  • Current - Quiescent (Iq)
    2mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 500mA
  • PSRR
    60dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    200mV