  • PQ035ZN1HZPH
PQ035ZN1HZPH
advertisement
Manufacturer No:
PQ035ZN1HZPH
Manufacturer:
Sharp
HK JDW NO:
12559-PQ035ZN1HZPH
Package:
SC
Datasheet:
Description:
Adjustable PMIC SC
Quantity:
In Stock : 33305
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
PQ035ZN1HZPH
  • Package / Case
    SC
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Adjustable
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Current - Output
    1.5A
  • Voltage - Output
    3.5V
  • Min Input Voltage
    1.7V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Voltage Reference
    630mV